WYBÓR AKCESORIÓW GITAROWYCH

Gitara jest bardzo wszechstronnym instrumentem. Choć jest to uogólnienie, ponieważ gitara dzieli się na cztery grupy, to każda z nich sprawdza się doskonale w wielu gatunkach muzycznych. Kiedy rozmawiamy na temat gitar, najczęściej poruszamy kwestię czynników mających wpływ na brzmienie, ale należy pamiętać, że gitara powinna być również wygodna. Możemy  poprawić sobie komfort i poszerzyć możliwości naszego instrumentu, jeśli wybierzemy odpowiednie akcesoria, a tych na rynku muzycznym na szczęście nie brakuje.

Jakie akcesoria mogą nam się przydać? To już zależy od gitarzysty. Przede wszystkim powinniśmy już na starcie zaopatrzyć się w stroik do gitary, taki jak na przykład Snark ST 8. Decydując się na wybór tego urządzenia, dostajemy dwa akcesoria w jednym, ponieważ stroik posiada wbudowany metronom z funkcją tap tempo.

Jeżeli chcemy poszerzyć możliwości naszej gitary, wówczas bardzo dobrym wyborem będzie kapodaster. Urządzenie to działa na zasadzie poprzeczki jaką tworzymy za pomocą palca podczas grania akordów barowych, z tą różnicą, że mamy wolne wszystkie palce, a sam kapodaster możemy założyć na którymkolwiek progu, dzięki czemu możemy grać w różnych tonacjach.
Często wybieranymi akcesoriami są również kostki gitarowe, występujące w różnych grubościach, paski, statywy i wiele innych.

Bardzo przydatne są również płyny do czyszczenia i konserwacji. Dzięki nim możemy zadbać o struny, podstrunnicę, korpus gitary, a także części metalowe. Jeżeli chcemy zadbać o naszą gitarę, wówczas dobrym pomysłem jest zaznajomienie się z ofertą firmy Dunlop.


Opublikowano

w

przez