ŚRODKI DO KONSERWACJI

Jeżeli zależy nam na tym by być dobrym w danej dziedzinie, powinniśmy oddawać się jej regularnie. Nie inaczej jest w przypadku gry na gitarze. Systematyczność ma tu duże znaczenie, ponieważ lepiej jest grać po pół godziny dziennie, niże przez pięć godzin raz w tygodniu.

W nauce gry bardzo ważny jest komfort użytkowania instrumentu, ponieważ wszelkie niedogodności mogą zniechęcić nas do dalszej nauki. Grając często na gitarze, narażamy struny na zabrudzenia, a tym samym ta niewidoczna na pierwszy rzut oka powłoka powstała z pocących się palców może utrudnić poślizg, a na dłuższą metę prędzej czy później osłabi struny na tyle, że zaczną pękać.

Można temu zapobiec, jeśli będziemy używać płynów takich jak między innymi Dunlop Ultraglide.
Środek ten skutecznie oczyszcza struny, a także tworzy specjalną powłokę, które chroni przed przyszłymi zabrudzeniami. Ta sama powłoka sprawia również, że palce mają znacznie lepszy poślizg, dzięki czemu komfort gry jest znacznie lepszy niż w przypadku gry na strunach, na których nie został użyty płyn. Choć buteleczka jest niewielka, do wystarcza na kilka miesięcy, nawet jeśli używamy płynu każdego dnia, a to oznacza, że środek jest niezwykle wydajny, co w połączeniu z niska ceną czyni z niego doskonały wybór dla każdego, komu zależy na ochronie strun i komforcie gry.

O gitarę należy dbać na różne sposoby. Najczęściej wystarczy po prostu nie narażać instrumentu na uszkodzenia i myć dłonie przed każdą grą.

Dunlop posiada w swojej ofercie nie tylko płyny do czyszczenia i konserwacji strun, ale także środki do stosowania na podstrunnicę, korpus czy części metalowe. Dobrym pomysłem jest wybór zestawu płynów, takich jak Dynlop system 65 guitar maintenance kit, dzięki któremu zapewnimy ochronę dla całego naszego instrumentu.


Opublikowano

w

przez