Jak najtaniej skompletować sprzęt gitarowy?

Prawie każdy rozpoczynający swoją przygodę muzyczną młody muzyk ma problem ze skompletowaniem swojego pierwszego zestawu muzycznego. Dużą przeszkodą stanowią środki finansowe, które najczęściej są mocno ograniczone. Warto w takim wypadku rozważyć zakup jakiegoś gotowego zestawu, czyli takiego kompletu, który został skonfigurowany przez producenta i który pozwoli na pełne rozpoczęcie naszej przygody muzycznej. W skład takiego zestawu dla początkującego gitarzysty najczęściej wchodzi instrument wraz z niezbędnymi akcesoriami gitarowymi. Oczywiście takie zestawy są różnej konfiguracji tak, by jak najprecyzyjniej trafiły w potrzeby i oczekiwania swoich odbiorców. W przypadku na przykład gitar elektrycznych w takim zestawie możemy znaleźć oprócz instrumentu np.: piec gitarowy, stroik, komplet zapasowych strun, pasek do instrumentu, kostki do gry czy pokrowiec na instrument. W przypadku na przykład gitary klasycznej może to być stroik lub podnóżek, albo jedno i drugie. Tych konfiguracji może być naprawdę dużo i różnorakich. Zapewne jak dobrze poszukamy to i znajdziemy zestawy, w których znajdzie się statyw pod nuty i mikrofon do śpiewania. Najważniejsze jest by dopasować odpowiedni zestaw do swoich potrzeb i oczekiwań. 

Dla kogo taki zestaw

Zestawy tego rodzaju są najczęściej kierowane do początkujących adeptów sztuki gitarowej. Kupując taki zestaw otrzymujemy najczęściej wszystko to, co jest niezbędne byśmy mogli od razu zacząć grać. W przypadku gitary elektrycznej wiadomo, że bez wzmacniacza nie pogramy. Wybierając taki zestaw mamy najczęściej taki wzmacniacz już w komplecie dzięki czemu od razu możemy się cieszyć płynącymi z naszego instrumentu dźwiękami. Ponadto zastawy takie są dedykowane dla osób, które mają ograniczony budżet i chcą wydać w miarę możliwości jak najmniej. Wiadomo nie od dziś, że kupując coś w pakiecie czy w zestawie zazwyczaj wychodzi dużo taniej niż jakbyśmy kupowali wszystko oddzielnie. Zobacz struny do gitary na Strunygitarowe.pl

Budżetowe propozycje dla początkujących

Duża część producentów coraz częściej w swojej ofercie ma budżetowe zestawy przeznaczone dla początkujących. W specjalistycznych sklepach muzycznych powinniśmy znaleźć różne zestawy gitarowe: akustyczne, elektryczne, basowe i klasyczne. 

Jednym z częściej wybieranych zestawów, który bije rekordy popularności jest zestaw elektryczny w skład, którego wchodzi sześciostrunowa gitara elektryczna VGS RC-100 oparta na trzech przetwornikach single-coil, wzmacniacz ZAR E10-SE, stroik elektroniczny, komplet zapasowych strun, kabel, pasek oraz pokrowiec. Cały taki zestaw możemy nabyć już w cenie około 800zł. Gitary te bardzo dobre opinie zbierają wśród swoich użytkowników i jest to doskonały przykład na to, że nie trzeba dziś wydawać grubych tysięcy by rozpocząć przygodę z gitarą elektryczną. 

Również dużą popularnością cieszą się zestawy z gitarami akustycznymi. Między innymi producenci marek Epiphone i Ibanez mają bardzo dobre propozycje dla osób poszukujących tego rodzaju gitar. Obie marki są bardzo uznane na rynku i charakteryzują się bardzo dobrą jakością i powtarzalnością swoich instrumentów nawet w tym najtańszym budżetowym segmencie. W takim przykładowym zestawie oprócz instrumentu możemy znaleźć stroik elektroniczny, zestaw kostek do gry, pasek do gitary, pokrowiec na instrument i etui na akcesoria. Ceny tych budżetowych zestawów kształtują się w granicy 600-800zł. W tej cenie mamy naprawdę bardzo przyzwoicie brzmiąca gitarę akustyczną, która może być z powodzeniem wykorzystywana nie tylko do amatorskiego grania.

Oczywiście w dobrze zaopatrzonym sklepie nie powinno zabraknąć zestawów z gitarą klasyczną. Dużą popularnością i uznaniem cieszą zestawy marek Stagga, Martineza, Alvaro, Valencia. Gitary te produkowane są w różnych rozmiarach, tak więc możemy idealnie instrument dopasować do wzrostu osoby uczącej się.  W zależności od zestawu możemy otrzymać stojak pod gitarę lub np.: podnóżek gitarzysty. Koszt takiego budżetowego zestawu kształtuje się w okolicy 300-700zł.

Jeżeli chodzi o zestawy z gitarami basowymi, to bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się zestawy z gitarami Fendera i Ibaneza. Są to, czołowi producenci gitar, którzy postanowili zrobić ukłon w kierunku osób z mniej zasobnym portfelem. Jeżeli więc chcesz grać na basie i zastanawiasz się co kupić, to np.: Fender Squier Affinity Precision Bass jest gitarą basową, która uznawana jest za jedną z najlepszych w swojej klasie cenowej i do tego w zestawie tym masz wzmacniacz Rebder Rumble 1 o mocy 15 watt. Taki zestaw idealnie sprawdzi się sprawdzi do ćwiczenia w domu jak i na małej sali prób, a jego koszt to ok 1650zł. Trochę tańszy, ale również bardzo interesujący zestaw w cenie ok 1350zł oferuje Ibanez wraz ze świetnie brzmiącym modelem gitary IJSR190. 

Podsumowanie

Powyższe zestawy świetnie sprawdzą się nie tylko podczas ćwiczeń, ale i spokojnie nadadzą się do początkowego grania zespołowego. Są one doskonałym przykładem na to, że mając nieduży budżet można zacząć grać na wymarzonej gitarze. 


Opublikowano

w

przez

Tagi: