FUTERAŁY DO GITAR ELEKTRYCZNYCH

Instrumenty muzyczne najczęściej są bardzo delikatne, dlatego należy obchodzić się z nimi z należytą uwagą i ostrożnością. Nie inaczej jest w przypadku gitary elektrycznej, która choć zazwyczaj posiada korpus wykonany z solidnej płyty, to mimo to jest nadal narażona na uszkodzenia gryfu, główki czy elektroniki.
O gitarę elektryczną powinniśmy dbać nie tylko wtedy gdy na niej gramy, ale także podczas gdy odkładamy ją na miejsce. Wybór odpowiedniego miejsca jest niezwykle ważny, ponieważ instrument jest narażony na wiele niekorzystnych czynników.

Bardzo dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się w futerał lub pokrowiec i przechowywanie w nim swojego instrumentu. Różnic pomiędzy tymi dwoma produktami jest wiele, a tym co najbardziej odróżnia pokrowiec od futerału jest to, że pokrowce są miękkie i posiadają szelki pozwalające na przenoszenie gitary na plecach, podczas gdy futerał posiada tylko rączkę, ale jest na tyle twardy, że zapewnia znacznie większą ochronę naszej gitarze. Zanim zdecydujemy się na zakup futerału, powinniśmy mieć na uwadze to, że nie każdy będzie odpowiedni dla naszej gitary, ponieważ pokrowce są tworzone w oparciu o kształt korpusu. Mimo to najbardziej uniwersalne są prostokątne futerały, takie jak te marki Guardian. Najczęściej przechowuje się w nich telecastery, ale pasują również stratocastery, mustangi czy gitary z korpusem w kształcie Les Paul. Taki futerał chroni nie tylko przed uszkodzeniami mechanicznymi, ale także przez zmianami temperatur, które negatywnie wpływają na struny i korpus.

Jeżeli jesteśmy posiadaczami gitar o bardzo specyficznych kształtach, takich jak explorer czy też hollow body, wówczas powinniśmy szukać futerałów dedykowanych dla tych wybranych modeli. Bardzo szeroki wybór posiada producent Gator, który ma w swojej ofercie futerały dla najróżniejszych kształtów i rozmiarów gitar elektrycznych.


Opublikowano

w

przez